Spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 lutego 2016
W dniu 10 lutego 2016 r., o godz. 10.00, w Pławiu odbyło się spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego na drodze krajowej nr 32 w obrębie przejścia dla pieszych. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Wójta Gminy Dąbie Pan Piotr Winnik, Przewodniczący Rady Gminy Dąbie Pan Marcin Reczuch, Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Radny Powiatu Pan Leszek Turczyniak, Radny Gminy Dąbie Pan Franciszek Hybner oraz Rada Sołecka wsi Pław.
Podczas spotkania ustalono, że po obu stronach drogi zostanie ustawiony informacyjny znak drogowy D-6 wraz z pulsacyjnym światłem ostrzegawczym. Planowany jest również montaż barierek ochronnych i utwardzenie pobocza w rejonie przejścia dla pieszych. Rozważa się też wykonanie oświetlenia przejścia tzw. „kocich oczek”.
Inspekcja transportu drogowego dokona pomiaru natężenia i prędkości ruchu drogowego w tej okolicy w celu uznania zasadności ustawienia fotoradaru.
Wykonanie wszystkich zadań ma nastąpić do czerwca 2016 r. Przekazano informację, że urządzenia spowalniające ruch w miejscowości Pław wraz z sygnalizacją świetlną zostały wpisane do Planu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014 – 2023.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-10
Data publikacji:2016-02-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1792