Jesteś tutaj: Start

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 
 

Artykuły

Emerycie do końca lutego rozlicz się z ZUS-em

22 lutego 2018

Emeryci i renciści, którzy w 2017 r. pracowali zawodowo, powinni do 28 lutego br. powiadomić ZUS o osiągniętych w  danym roku przychodach oraz o wybranym przez siebie systemie rozliczeniowym - miesięcznym lub rocznym - w zależności od tego, co jest korzystniejsze dla świadczeniobiorcy.

Czytaj więcej o: Emerycie do końca lutego rozlicz się z ZUS-em

Wykaz wszystkich ofert

21 lutego 2018

Wykaz wszystkich ofert oraz ofert posiadających uchybienia formalne złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku w zakresie:

 

Czytaj więcej o: Wykaz wszystkich ofert

Planowane wyłączenia energii elektrycznej.

20 lutego 2018

 

W dniu 23-02-2018r. istnieje prawdopodobieństwo wyłączenia prądu w Połupinie miedzy godzinami 9:00 a 14:00

 

Czytaj więcej o: Planowane wyłączenia energii elektrycznej.

Terenowe obwody badania mięsa na użytek własny na terenie powiatu krośnieńskiego w 2018.

12 lutego 2018

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie Odrzańskim przesyła wykaz terenowych obwodów badania zwierząt rzeźnych i mięsa oraz lekarzy weterynarii wyznaczonych na 2018 r. do przeprowadzenia badań mięsa przeznaczonego na użytek własny:

Czytaj więcej o: Terenowe obwody badania mięsa na użytek własny na terenie powiatu krośnieńskiego w 2018.

Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Barcelony (85 % dofinansowania) firmy z branży spożywczej, przemysłu HoReCa - wyposażenia hoteli i restauracji

12 lutego 2018

Szanowni Państwo,
 Zapraszamy lubuskie firmy z branży spożywczej, przemysłu HoReCa - wyposażenia hoteli i restauracji do udziału w misji gospodarczej do Hiszpanii w dniach 15-19 kwietnia 2018 r. dofinansowanej w 85% z funduszy Unii Europejskiej. Misji towarzyszy uczestnictwo w międzynarodowych targach ALIMENTARIA 2018 w Barcelonie, które zaliczają się do najważniejszych wydarzeń branży spożywczej i hotelarskiej na świecie oraz wizyta w regionie Murcja.
 Misja organizowana jest przy współudziale Alimentaria Exhibitions (organizator targów Alimentaria) i Ambasady RP w Madrycie.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Barcelony (85 % dofinansowania) firmy z branży spożywczej, przemysłu HoReCa - wyposażenia hoteli i restauracji

Wyrazy współczucia dla rodziny śp. Bogusława Jaskułowskiego

8 lutego 2018

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Bogusława Jaskułowskiego , składamy kondolencje i wyrazy współczucia wobec ogromnej straty, która dosięgła Państwa Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa pociechy. Tylko czas może złagodzić ból, który obecnie Państwo przeżywacie. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia.

Wójt Gminy Dąbie wraz z pracownikami.

Czytaj więcej o: Wyrazy współczucia dla rodziny śp. Bogusława Jaskułowskiego

Projekt "Nowa perspektywa dla Twojej sytuacji zawodowej"

7 lutego 2018

Celem projektu jest pomoc w znalezieniu pracy osobom niezatrudnionym oraz wsparcie zawodowe osób zagrożonych zwolnieniem z pracy, zwolnionych z pracy lub przewidzianym do zwolnienia. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby powyżej 18. roku życia z województwa lubuskiego.

 

Czytaj więcej o: Projekt "Nowa perspektywa dla Twojej sytuacji zawodowej"

PATENT NA BEZPIECZNE FERIE

7 lutego 2018

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w naszym województwie przypadają w dniach 12-23.02.2018 r. Państwowa Inspekcja  Sanitarna prowadzić będzie na terenie powiatu krośnieńskiego kampanię edukacyjną „Zdrowe i bezpieczne  ferie zimowe”, która skierowana jest do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców w placówkach wypoczynku zimowego.

Tematyka kampanii obejmować będzie zagadnienia z zakresu promowania racjonalnej diety i aktywności fizycznej, życia w świecie wolnym od uzależnień,  profilaktyki chorób zakaźnych oraz przestrzegania  zasad  bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.

Czytaj więcej o: PATENT NA BEZPIECZNE FERIE

Konkurs Odlotowe Walentynki

7 lutego 2018

Miłość może być podróżą i to odlotową! Z okazji WALENTYNEK Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zaprasza do udziału KONKURSIE! Do wygrania m.in. ipad i bilety lotnicze. Przesyłajcie prace do 11 lutego! Liczy się kreatywność!

Czytaj więcej o: Konkurs Odlotowe Walentynki

Wręczenie nagród w konkursie "Spotkałem Niepodległą"

31 stycznia 2018
Powiększ zdjęcie jpg

W dniu 25 stycznia Wójt Gminy Dabie, Pani Krystyna Bryszewska oraz Przewodniczący Rady Gminy wręczyli wyróżnienia i nagrody w zorganizowanym konkursie przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Dąbiu konkursu "Spotkałem Niepodległą" Serdecznie gratulujemy wyróżnionym.

Czytaj więcej o: Wręczenie nagród w konkursie "Spotkałem Niepodległą"

Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej

31 stycznia 2018
Powiększ zdjęcie

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DĄBIU INFORMUJE,

że od dnia 12.02.2018 do 23.02.2018 Biblioteki w Dąbiu, Połupiniei Kosierzu będą zamknięte z powodu skontrum zdawczo-odbiorczego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zaopatrzenie się w lekturę na czas zamknięcia biblioteki.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Czytaj więcej o: Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej

Zarządzenie nr 15/2018 Wójta Gminy Dąbie z dnia 31.01.2018 r. W sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznego przedszkola, od

31 stycznia 2018

Zarządzenie nr 10/2018 Wójta Gminy Dąbie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na realizacje zadań publicznych w 2018 r.

24 stycznia 2018

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

24 stycznia 2018

Komunikat ZUS

 

Od 1 lipca 2018 r. elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) będą jedyną prawnie dopuszczoną formą zwolnienia lekarskiego.

Czytaj więcej o: Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

Ostrzeżenie meteorologiczne.

18 stycznia 2018
Powiększ zdjęcie

 

 

 

Na podstawie prognozy niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymanej z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, informujemy, że na obszarze województwa lubuskiego od godz. 15:00 dnia 18.01.2018 r. do godz. 6:00 dnia 19.01.2018 r. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne.

Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne.