Jesteś tutaj: Start

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Z radością informujemy, że właśnie zakończył się drugi etap konkursu „Podwórko NIVEA", w ramach którego wyłonionych zostało kolejnych 20 lokalizacji z największą liczbą głosów. Z ogromną przyjemnością oznajmiamy, że wśród laureatów znalazła się również lokalizacja w Połupinie, która zajęła w rankingu 8 miejsce. Mieszkańcy Połupina otrzymają Rodzinne Miejsce Zabaw - idealny sposób na integrację i spędzanie czasu dla rodziców i ich pociech.Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

 

 

 

 

 

  

Artykuły

Dzień Weterana

1 lipca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 29 czerwca br. na zaproszenie Prezesa koła nr 13 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ ppłk w st. spocz. Józefa Cieślaka i Dowódcy 5 Kresowego batalionu saperów ppłk Jarosława Szczypiorskiego Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w spotkaniu z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Kraju i Uczestnika Misji Pokojowych ONZ.

Czytaj więcej o: Dzień Weterana

Święto Naleśnika w Połupinie

28 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 czerwca br. po raz szósty odbyło się Święto Naleśnika w Połupinie. I choć pogoda nie rozpieszczała, smakosze skonsumowali dużą ilość naleśników. 

Czytaj więcej o: Święto Naleśnika w Połupinie

WYBORY ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP W DĄBIU

27 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 24 czerwca br. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w zjeździe Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dąbiu. Zjazd odbył się w Domu Strażaka w Szczawnie.

 

Czytaj więcej o: WYBORY ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP W DĄBIU

XVII Sesja Rady Gminy Dąbie

24 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 23 czerwca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Dąbiu odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Dąbie. Podczas obrad przyjęto uchwałę w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia Sprawozdania finansowego oraz Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Dąbie za 2015 rok. Projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Dąbie za 2015 rok został przyjęty 14 głosami za, przy obecnych 15 radnych. Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2015 r. omawiając najważniejsze i największe inwestycje tego okresu. Ponadto wskazała zadania inwestycyjne finansowane w ramach funduszu sołeckiego, zrealizowane projekty unijne i prace o charakterze remontowym. 

Czytaj więcej o: XVII Sesja Rady Gminy Dąbie

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 24 czerwca br., we wszystkich placówkach oświatowych w Gminie Dąbie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.  Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w uroczystości zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne w Dąbiu podczas której wręczyła nagrody uczniom z najwyższymi wynikami egzaminów i bardzo wysokimi wynikami w nauce:

Czytaj więcej o: Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

*

23 czerwca 2016

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego Wójta Gminy Gubin, pedagoga ś.p. Edwarda Aksamitowskiego.

Łącząc się w żalu składamy najszczersze kondolencje.

 

Wójt Gminy Dąbie oraz Rada Gminy Dąbie

Czytaj więcej o: *

Ceremonia policyjna związana z wprowadzeniem mł. insp. Roberta Koniecznego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim

23 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 23 czerwca br. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w uroczystej ceremonii policyjnej związanej z wprowadzeniem mł. insp. Roberta Koniecznego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj więcej o: Ceremonia policyjna związana z wprowadzeniem mł. insp. Roberta Koniecznego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim

Inwestycyjne Forum Samorządowe

17 czerwca 2016

W dniu 13 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska uczestniczyła w Iwestycyjnym Forum Samorządowym, które odbyło się w Parku Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o. w Nowym Kisielinie. Spotkanie rozpoczęło uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Województwem Lubuskim a Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Forum otworzyła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Czytaj więcej o: Inwestycyjne Forum Samorządowe

Spotkanie beneficjentów WFOSiGW w Zielonej Górze

16 czerwca 2016

W dniu 14 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska uczestniczyła w spotkaniu związanym z analizą zapisów Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych oraz Master Planu. W trakcie szkolenia omówiono zakres potencjalnych inwestycji pod kątem zgodności z Programem. Przeprowadzono także badania w formie ankiet dotyczące planowanych inwestycji oraz ich zgodności z KPOŚK. Zaprezentowano również możliwości finansowania projektów w ramach PO IiŚ i RPO Lubuskie 2020 oraz kryteria wyboru projektów (WFOŚiGW w Zielonej Górze). 

Czytaj więcej o: Spotkanie beneficjentów WFOSiGW w Zielonej Górze

Artystyczne wydarzenie sezonu w CAK "ZameK" „Przedwczoraj, wczoraj i dziś”

14 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie fot.:%20Stanisława%20Markiewicz

Prace Pani Stanisławy Markiewicz – radnej Gminy Dąbie współtworzyły wystawę pn. „Bez tytułu” - jedną spośród pięciu wystaw zorganizowanych w Zamku Piastowskim w ramach artystycznego wydarzenia sezonu „Przedwczoraj, wczoraj i dziś”,  którego motywem przewodnim było Krosno Odrzańskie. W galeriach można było zobaczyć Krosno Odrzańskie w fotografii, malarstwie i pirografii.

Czytaj więcej o: Artystyczne wydarzenie sezonu w CAK "ZameK" „Przedwczoraj, wczoraj i dziś”

Festyn rodzinny w Szczawnie

14 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 11 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w festynie rodzinnym zorganizowanym przez OSP w Szczawnie, Radę Rodziców oraz Grono Pedagogiczne filii im. Jana Pawła II w Szczawnie, a także Radę Sołecką wsi Szczawno. Uczniowie szkoły w Szczawnie przygotowali program artystyczny oraz pokaz karate, żywiołowy taniec zumba zaprezentowały dziewczyny z zespołu Emilii Myśliwiec. Imprezę uświetnił występ gminnego zespołu "Na Wójtowej Roli". Wiele radości najmłodszym sprawiły takie atrakcje jak dmuchany zamek czy malowanie twarzy. Starsi bawili się przy muzyce do białego rana.  Kolorowe i uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem na świetnie zorganizowaną imprezę.

Czytaj więcej o: Festyn rodzinny w Szczawnie

Podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora

14 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 10 czerwca br. odbyło się podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie. Seniorzy i zaproszeni goście a wśród nich Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska oraz Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka wspominali minione wydarzenia roku przy kiełbasce z grilla i muzyce. Pani Wójt przypomniała zebranym okoliczności powstania Centrum życząc zebranym wytrwałości oraz dalszego rozwijania swoich pasji. Koordynator CAS Pan Wojciech Brodziński życzył seniorom energii na dalszą społeczno – zawodową aktywizację i integrację.

Czytaj więcej o: Podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora

Nabór na stanowisko lekarzy – specjalistów z dziedziny: interny, pediatrii oraz medycyny rodzinnej do Przychodni Lekarza Rodzinnego POZ w Rzepinie

13 czerwca 2016

Komunikat

13 czerwca 2016

Informujemy, iż 17 czerwca 2016 r. ewidencja ludności w Urzędzie Gminy Dąbie będzie nieczynna.

Czytaj więcej o: Komunikat

Dyżur adwokata

13 czerwca 2016

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, których udzieli adwokat Pan Piotr Dębicki w Urzędzie Gminy Dąbie, ul. Szeroka 4, pok. 11, w sobotę, 25 czerwca 2016 r., w godz. 10:00 – 12:00.

Informację na temat dyżuru można uzyskać również w sekretariacie Urzędu Gminy Dąbie- tel. 68 383 21 58

Czytaj więcej o: Dyżur adwokata