Jesteś tutaj: Start

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zaproszenie na obchody Święta Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2016

Spotkanie informacyjno - promocyjne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu Gminy Dąbie, dotyczące IX edycji programu grantowego Działaj Lokalnie

27 kwietnia 2016

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno - promocyjne dotyczące IX edycji programu grantowego Działaj LokalnieSpotkanie odbędzie się w sali w świetlicy wiejskiej w Dąbiu, przy ul. Szerokiej 4, 29 kwietnia 2016 r. o godz. 14.00. W programie Działaj Lokalnie IX, tak jak w poprzednich edycjach, wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjno - promocyjne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu Gminy Dąbie, dotyczące IX edycji programu grantowego Działaj Lokalnie

Konferencja podsumowująca projekt „Rozwój społeczno-gospodarczy Gmin Nadodrzańskich” oraz promująca Obszar Funkcjonalny Partnerstwa Gmin Nadodrzańskich: Czerwieńsk, Dąbie, Sulechów

25 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu się 21 kwietnia 2016 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Rozwój społeczno-gospodarczy Gmin Nadodrzańskich” oraz promująca Obszar Funkcjonalny Partnerstwa Gmin Nadodrzańskich: Czerwieńsk, Dąbie, Sulechów. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście: Bogdan Nowak – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Przedstawiciele Związku Miast Polskich: Tomasz Potkański - Zastępca Dyrektora Biura ds. projektu i Małgorzata Ornoch – Tabędzka - koordynator projektu, włodarze Gmin Partnerskich: Piotr Iwanus - Burmistrz Czerwieńska, Krystyna Bryszewska - Wójt Gminy Dąbie oraz Ignacy Odważny - Burmistrz Sulechowa. Obecni byli również przewodniczący rad gmin i radni z gmin: Czerwieńsk, Dąbie i Sulechów oraz sołtysi z sołectw tworzących Obszar Funkcjonalny. Nie zabrakło również  przedstawicieli świata nauki, przedsiębiorców, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz wykonawców poszczególnych działań w projekcie.

Czytaj więcej o: Konferencja podsumowująca projekt „Rozwój społeczno-gospodarczy Gmin Nadodrzańskich” oraz promująca Obszar Funkcjonalny Partnerstwa Gmin Nadodrzańskich: Czerwieńsk, Dąbie, Sulechów

Konferencja "Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie - nowe możliwości"

25 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska oraz Skarbnik Gminy Pani Beata Jankowiecka uczestniczyły w konferencji "Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie – nowe możliwości", która odbyła się 20 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Celem konferencji było przybliżenie nowego podejścia do wsparcia inwestycji w ramach polityki spójności, które zgodnie z założeniami powinno w szerszym stopniu bazować na stosowaniu instrumentów zwrotnych.

Czytaj więcej o: Konferencja "Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie - nowe możliwości"

XV Sesja Rady Gminy Dąbie

18 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II 

Już po raz jedenasty, 15 kwietnia 2016 r., w świetlicy wiejskiej w Dąbiu, odbyła się uroczysta XV Sesja Rady Gminy Dąbie, podczas której wybitni uczniowie zamieszkujący naszą Gminę otrzymali stypendium naukowe.

Czytaj więcej o: XV Sesja Rady Gminy Dąbie

Nabór na stanowisko asystenta rodziny

15 kwietnia 2016

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbiu ogłasza nabór na stanowisko asystenta rodziny.

http://bip.wrota.lubuskie.pl/opsdabie/wakaty/8/7/Asystent_Rodziny/ 

Czytaj więcej o: Nabór na stanowisko asystenta rodziny

Zaproszenie na Konferencję: Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe Dobrym Partnerem w Biznesie

14 kwietnia 2016

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Dąbiu - 28 kwietnia 2016 r.

13 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 28 kwietnia 2016 r. na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.

Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Dąbiu - 28 kwietnia 2016 r.

Spotkanie „Profilaktyka chorób nowotworowych”

12 kwietnia 2016

W dniu 20 kwietnia 2016 r., o godzinie 17.00, w świetlicy wiejskiej w Połupinie, odbędzie się spotkanie pn. „Profilaktyka chorób nowotworowych”. Spotkanie poprowadzi pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj więcej o: Spotkanie „Profilaktyka chorób nowotworowych”

Dyżur adwokata

7 kwietnia 2016

Zapraszamy mieszkańców Gminy Dąbie do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, których udzieli adwokat Pan Piotr Dębicki w Urzędzie Gminy Dąbie, ul. Szeroka 4, pok. 11, w sobotę, 30 kwietnia 2016 r., w godz. 10:00 – 12:00.

Informację na temat dyżuru można uzyskać również w sekretariacie Urzędu Gminy Dąbie- tel. 68 383 51 48.

Czytaj więcej o: Dyżur adwokata

Ogłoszono nabory w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Programu Polska Cyfrowa

5 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Nowa perspektywa finansowa to szansa dla regionu. Jednym z priorytetów rozwoju województwa lubuskiego jest budowanie regionu innowacyjnego. Pomogą w tym środki pochodzące z Unii Europejskiej. Ogłoszono już nabory w konkursach w ramach takich programów jak:

Czytaj więcej o: Ogłoszono nabory w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Programu Polska Cyfrowa

Zaproszenie na warsztaty malarskie

4 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Z radością informujemy, iż Centrum Aktywnego Seniora wraz z GminnąBiblioteką Publiczną w Dąbiu zainaugurowały spotkanie integracyjne dzieci, młodzieży oraz osób starszych w formie integracji pokoleniowej poprzez warsztaty malarskie. Zajęcia prowadzi Pani Alena Kot - malarka i wielka pasjonatka sztuki. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 14.00 w Bibliotece w Dąbiu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na warsztaty malarskie

Lubuski Kongres Gospodarczy

1 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

W dniu 30 marca br. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w Lubuskim Kongresie Gospodarczym, który odbył się w Sali Sejmiku Województwa w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Było to spotkanie stanowiące platformę dialogu pomiędzy środowiskiem biznesowym, naukowym i administracją. Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak podkreślała, że nowa perspektywa finansowa to szansa dla regionu, czas, który trzeba jak najlepiej wykorzystać. Lubuskie ma się stać regionem konkurencyjnym i innowacyjnym.

Czytaj więcej o: Lubuski Kongres Gospodarczy

Światowy Dzień Zdrowia

1 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Tematem przewodnim przypadającego na 7 kwietnia 2016 r. Światowego Dnia Zdrowia 2016 jest cukrzyca. Informacje związane z tą tematyką można zaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int oraz na stronach Regionalnych Biur WHO. Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zdrowia

Informacja dotycząca programu Rodzina 500 plus

29 marca 2016
Powiększ zdjęcie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbiu informuje, że w dniu 01.04.2016 r. oraz od dnia 04.04.2016 r. do 08.04.2016 r.,w godzinach od  8:00 do 17:00, w świetlicy wiejskiej w Dąbiu, przyjmowane będą  wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, wypłacanego w ramach programu Rodzina 500 plus. Od dnia 11.04.2016 r. wnioski będzie można składać w siedzibie Ośrodka w godzinach od 7:30 do 15:30. 

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca programu Rodzina 500 plus