Jesteś tutaj: Start

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

WYKAZ NR 2/20 NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY DĄBIE PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY.

30 września 2020

Prośba do mieszkańców.

24 września 2020

Szanowni Państwo,

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną panującą w Polsce, jak i na świecie, tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą przebiegały w całkiem innej formie. Wójt Gminy Dąbie uroczyście otworzy wystawę zdjęć z okresu przedwojennego, międzywojennego, powojennego.

Zostanie stworzony również pokaz zdjęć, który będzie wyświetlany na budynku urzędu Gminy.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy, którzy posiadają w swoich zasobach zdjęcia z tego okresu o dostarczenie ich do nas do urzędu lub w formie elektronicznej na adres e-mail: fotografie@dabie.pl , do dnia 18 października 2020.

Zdjęcia te zostaną zeskanowane, wydrukowane i przedstawione na wystawie. Najciekawsze z nich „pokolorujemy”. Osoby, które chcą przekazać nam fotografie, proszone są o pisemne wyrażenie zgody.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 68-888-60-01 lub 68-888-60-11.

 

Czytaj więcej o: Prośba do mieszkańców.

WYKAZ NR 1/20 NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY DĄBIE PRZEZNACZONYCH DO DZIERŻAWY

22 września 2020

INFORMACJA - GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W DĄBIU

16 września 2020

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA

PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W DĄBIU

informuje o możliwości składania ofert na opiekuna świetlicy środowiskowej na terenie Gminy Dąbie  w miejscowości: Gronów, Trzebule, Kosierz, Szczawno, Połupin, Pław, Nowy Zagór.

I. Kandydatem na w/w stanowisko może być osoba, która spełnia następujące warunki:

Niezbędne:

 1. posiada pełną zdolność do czynności prawnych
 2. nie była karana za przestępstwa umyślne
 3. posiada wykształcenie pedagogiczne lub przygotowanie zawodowe, posiada doświadczenie w zakresie pracy na w/w stanowisku
 4. II.Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym.

Współpraca z GKRPA i prowadzenie niezbędnej dokumentacji. Zaplanowanie i realizacja na 10 miesięcy.

Czytaj więcej o: INFORMACJA - GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W DĄBIU

81 lat od wybuchu II wojny światowe

1 września 2020

 

81 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej.

Za początek wojny uznaje się atak niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein na polską składnicę wojskową na Westerplatte 1 września o godzinie 445. Oddziały polskie pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego bohatersko broniły Westerplatte przed atakami wroga z morza, lądu i powietrza.

II wojna światowa jest uznawana za największą wojnę światową w historii. Uczestniczyło w niej 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln ludzi z bronią. Według różnych szacunków śmierć na froncie poniosło od 50 do 78 milionów ludzi.

 

Czytaj więcej o: 81 lat od wybuchu II wojny światowe

Dofinansowanie na realizację projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła+

1 września 2020
Powiększ zdjęcie

      

Gmina Dąbie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła+ w wysokości 55.000 zł. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp
do szybkiego internetu” działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Pozyskane środki przeznaczone zostały na zakup sprzętu komputerowego.
W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dąbie Marcin Reczuch przekazał nowy sprzęt komputerowy do szkół podstawowych w Dąbiu i w Gronowie.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie na realizację projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła+

Umowa na realizację inwestycji „Budowa sieci kanalizacji ciśnieniowej/grawitacyjnej Łagów-Gronów” w ramach dużego zadania inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie”.

28 sierpnia 2020
Powiększ zdjęcie

                                                     

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie” mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców Gminy Dąbie poprzez wysokiej jakości infrastrukturę techniczną związana z zaopatrzeniem w wodę, odprowadzeniem i oczyszczeniem ścieków współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem  ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów infrastruktury , w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii  „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Czytaj więcej o: Umowa na realizację inwestycji „Budowa sieci kanalizacji ciśnieniowej/grawitacyjnej Łagów-Gronów” w ramach dużego zadania inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie”.

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH PLANU PRZESIEDLEŃ I POZYSKANIA NIERUCHOMOŚCI. Zabezpieczenie przed powodzią miasta Krosno Odrzańskie.

26 sierpnia 2020

Wstępna lista rankingowa uczestników projektu „Gmina Dąbie wspiera Maluchów!”

26 sierpnia 2020

            

 

Wstępna lista rankingowa uczestników projektu „Gmina Dąbie wspiera Maluchów!”

 

 1. Katarzyna Puchała – Piłat
 2. Alicja Sławińska
 3. Magdalena Siwicka
 4. Monika Wywiórka
 5. Monika Chrostowska
 6. Małgorzata Pasternak
 7. Karolina Bendkowska
 8. Ewa Kamińska
 9. Milena Ślemp

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w części współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego – Oś 6. Regionalny rynek pracy. Działanie 6.4. Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.

 

 

Czytaj więcej o: Wstępna lista rankingowa uczestników projektu „Gmina Dąbie wspiera Maluchów!”

„SENIOR Z TEATREM ZA PAN BRAT…”

24 sierpnia 2020
Powiększ zdjęcie

„SENIOR Z TEATREM ZA PAN BRAT…”

 

22 sierpnia b.r. nad jeziorem w Dąbiu, na Kompleksie Wypoczynkowym TEMAR, odbyło się spotkanie seniorów, w ramach akcji „Senior z teatrem za Pan brat…”.
Wójt Gminy Pan Marcin Reczuch przekazał na ręce uczestników drobne upominki.

Wyraził również podziękowania dla Pana Sławomira Tarczewskiego za ogromne zaangażowanie w działania charytatywne na rzecz leczenia i rehabilitacji Hani Ziółek.

Swoje podziękowania Wójt skierował także dla pracowników jednostek podległych, którzy podjęli się wykonania maseczek ochronnych w czasie pandemii koronawirusa. 

Spotkanie uświetnił wspaniały występ aktorów Teatru Lubuskiego w spektaklu pt. „Słodkie lata 20. - 30.”. Przedstawienie pozwoliło przenieść się wszystkim w czasy międzywojenne, które były okresem barwnym, rozśpiewanym i roztańczonym.

https://www.facebook.com/urzadgminydabie/videos/315485702899718/?eid=ARCmObTOSC2PMXKYBAJq5iaDH6MOvWyLr38FSAYdw2IDq6AVNckUKb-ScbyNZmfZlu3M7jDEShWW0h24

 

 

Czytaj więcej o: „SENIOR Z TEATREM ZA PAN BRAT…”

Zmiana godzin pracy Urzedu Gminy Dąbie.

17 sierpnia 2020

Z uwagi na utrzymujące się wysokie temperatury powietrza.

Informujemy, że w dniach 17-21.08.2020 r., Urząd Gminy Dąbie czynny będzie w godzinach od 7:00 do 14:00.

Czytaj więcej o: Zmiana godzin pracy Urzedu Gminy Dąbie.

Uwaga

13 sierpnia 2020

Informujemy, że 14 sierpnia br. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Dąbie, zgodnie z zarządzeniem Nr 100/2020 Wójta Gminy Dąbie z dnia 07 sierpnia 2020 r. w sprawie ustalenia w Urzędzie Gminy Dąbie dnia dodatkowo wolnego od pracy za święto 15 sierpnia 2020 r. przypadające w sobotę (dniu wolnym od pracy).

Czytaj więcej o: Uwaga

OGŁOSZENIE O PROJEKCIE „GMINA DĄBIE WSPIERA MALUCHÓW!” WÓJT GMINY DĄBIE

7 sierpnia 2020

 

OGŁOSZENIE O PROJEKCIE „GMINA DĄBIE WSPIERA MALUCHÓW!”

WÓJT GMINY DĄBIE

informuje, że od 01.07.2020 roku rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Gmina Dąbie wspiera maluchów!” Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w części współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego, obejmuje działanie 6.4. Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.

Miejsce realizacji: Szczawno ul. Szkolna 3A (budynek szkoły podstawowej)

Okres realizacji projektu: od 01.07.2020 r. do 31.12.2022 r.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE O PROJEKCIE „GMINA DĄBIE WSPIERA MALUCHÓW!” WÓJT GMINY DĄBIE

Pamiętamy !!!

1 sierpnia 2020
Powiększ zdjęcie

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 76 lat temu 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzina „W”.

Powstanie było walką o niepodległość całej Rzeczypospolitej Polskiej i o wolność wszystkich Polaków. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej w ramach akcji „Burza”.

Powstanie warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. 63 dni ciężkich walk – wiary w zwycięstwo, nadziei, cierpienia i śmierci.

Czytaj więcej o: Pamiętamy !!!

Pozyskana dotacja na zadanie pn.„Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie”

27 lipca 2020
Powiększ zdjęcie

                                              

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie” mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców Gminy Dąbie poprzez wysokiej jakości infrastrukturę techniczną związana z zaopatrzeniem w wodę, odprowadzeniem i oczyszczeniem ścieków współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem  ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów infrastruktury , w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii  „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 

Czytaj więcej o: Pozyskana dotacja na zadanie pn.„Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Dąbie”