Jesteś tutaj: Start / Oświata

Oświata

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego

10 czerwca 2020

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego dla ósmych klas odbędzie się w dniu 26 czerwca 2020 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dąbiu.

Godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa w Dąbiu.

Godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa w Gronowie (hala sportowa SP Dąbie).

 

Dla pozostałych klas oraz przedszkola nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Egzaminy ósmych klas.

10 czerwca 2020

Informujemy, że egzamin ósmych klas odbędzie się w dniach od 16 czerwca do 18 czerwca 2020 r.  z zachowaniem wszelkich procedur.

W powyższym terminie zapewniony będzie dowóz uczniów do szkół zgodnie z rozkładem jazdy autobusów.

Festyn rodzinny w Szczawnie

14 czerwca 2016
Przejdź do - Festyn rodzinny w Szczawnie

W dniu 11 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska uczestniczyła w festynie rodzinnym zorganizowanym przez OSP w Szczawnie, Radę Rodziców oraz Grono Pedagogiczne filii im. Jana Pawła II w Szczawnie, a także Radę Sołecką wsi Szczawno. Uczniowie szkoły w Szczawnie przygotowali program artystyczny oraz pokaz karate, żywiołowy taniec zumba zaprezentowały dziewczyny z zespołu Emilii Myśliwiec. Imprezę uświetnił występ gminnego zespołu "Na Wójtowej Roli". Wiele radości najmłodszym sprawiły takie atrakcje jak dmuchany zamek czy malowanie twarzy. Starsi bawili się przy muzyce do białego rana.  Kolorowe i uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem na świetnie zorganizowaną imprezę.

Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Dąbie

7 czerwca 2016
Przejdź do - Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Dąbie

W dniu 03.06.2016 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Gronowie rywalizowali w Zawodach Lekkoatletycznych o Puchar Wójta Gminy Dąbie. Zawody rozpoczęła Dyrektor ZPO w Dąbiu Pani Jolanta Adułło- Hoffmann oraz Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka, życząc wszystkim najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Czytaj więcej o: Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Dąbie

IV Olimpiada Przedszkolaka

3 czerwca 2016
Przejdź do - IV Olimpiada Przedszkolaka

W dniu 1 czerwca br. odbyła się już IV Olimpiada Przedszkolaka zorganizowana w Gminazjum Publicznym w Dąbiu w ramach „Tygodnia na sportowo w ZPO”. Gimnazjaliści przygotowali szereg konkurencji i zabaw dla swoich małych kolegów z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z terenu całej naszej Gminy. W sportowych zmaganiach  wzięło udział około 100 maluchów w 5 grupach:    

Czytaj więcej o: IV Olimpiada Przedszkolaka

Obchody Święta Gimnazjum w Dąbiu

30 maja 2016
Przejdź do - Obchody Święta Gimnazjum w Dąbiu

W dniu 20 maja 2016 r., w 100 rocznicę urodzin patrona Henryka Sienkiewicza obchodzono Święto Gimnazjum Publicznego w Dąbiu.  Prezentacją dorobku gimnazjum uroczystość rozpoczęła Zastępca Dyrektora ZPO w Dąbiu Pani Dorota Glaz. Wydarzenie uświetnił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów, którego motywem przewodnim było życie współczesnej młodzieży, jej obyczaje, sposób patrzenia na świat i styl wyrażania swoich emocji, poglądów. Występy oklaskiwali zaproszenie goście, a wśród nich Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka, Skarbnik Gminy Pani Beata Jankowiecka. W uroczystości uczestniczyli także Starosta Krośnieński Pan Mirosław Glaz oraz radni i sołtysi Gminy Dąbie. 

Czytaj więcej o: Obchody Święta Gimnazjum w Dąbiu

Podsumowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego

16 maja 2016
Przejdź do - Podsumowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego

W dniu 11 maja br. Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka była gościem podsumowania Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w filii szkoły podstawowej w Kosierzu. O miano " Mistrza ortografii" walczyli uczniowie z Gronowa, Szczawna, Połupina, Dąbia i Kosierza. 

Czytaj więcej o: Podsumowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego

Przedszkolaki w bibliotece

12 maja 2016
Przejdź do - Przedszkolaki w bibliotece

W dniu 10 maja br. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Połupinie oraz filii w Gronowie odwiedziły siedzibę Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu z okazji Tygodnia Bibliotek. Zaproszony gość Sekretarz Gminy Dąbie Pani Małgorzata Nowicka przeczytała przedszkolakom książkę z serii Kubuś i Przyjaciele: Niespodzianka dla Sowy. Dzieci z ciekawością słuchały czytanej bajki, jednocześnie oglądając przygotowaną prezentację. 

Czytaj więcej o: Przedszkolaki w bibliotece

Skowronkowy Jubileusz

24 marca 2016
Przejdź do - Skowronkowy Jubileusz

21 marca br., już po raz piętnasty, odbyła się tradycyjna impreza przyrodniczo-ekologiczna „Skowronki”, wieńcząca działania na rzecz przyrody i środowiska.  W „Koncercie Życzeń” podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwinięcia „skowronkowej” tradycji. Były nastrojowe piosenki Jonasza Kofty, Starego Dobrego Małżeństwa, a także leśno-wiosenne utwory z repertuaru dziecięcego. Uczniowie obejrzeli również pouczającą „Ekobajkę” z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej, a następnie wręczono nagrody w tradycyjnych konkursach. W odpowiedzi na konkurs główny, „Galeria Bateria” organizowany pod Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, wpłynęło wiele wspaniałych prac, a ich twórcy dali jury twardy orzech do zgryzienia! Dzięki Pani Marszałek Województwa Lubuskiego, Wójt Gminy Dąbie Pani Krystynie Bryszewskiej i Starostwu Powiatowemu w Krośnie Odrz. wyróżniono 23 młodych twórców, których pomysłowość nie miała granic. 

Czytaj więcej o: Skowronkowy Jubileusz

"Czym Powitać Cię Wiosenko?"

23 marca 2016
Przejdź do -  "Czym Powitać Cię Wiosenko?"

W dniu 18 marca br. w filli  Szkoły Podstawowej w Połupinie odbył się Przegląd Wokalno – Recytatorski "Czym Powitać Cię Wiosenko?" Na szkolnej scenie wystąpiły dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych, które wierszami i piosenkami witały najpiękniejszą porę roku. W wydarzeniu uczestniczyły Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka oraz Radna Gminy Dąbie Pani Stanisława Markiewicz. Młode talenty zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Słodki poczęstunek uwieńczył te radosne spotkanie z nadchodzącą wiosną. 

"Cicioniada"

23 marca 2016
Przejdź do - "Cicioniada"

W dniu 17 marca br. w filii Szkoły Podstawowej w Połupinie odbyła się kolejna edycja cyklicznego wydarzenia pn. Cicioniada, poświęconego bocianowi białemu (Ciconia ciconia) i innym ptakom. Prezentacjom multimedialnym i krótkim scenkom o ptakach, przygotowanym przez uczniów przyglądała się Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka. Prezentację o ptakach przedstawił także Pan Cezary Żmijewski z Nadleśnictwa Brzózka.  Dzieci z wszystkich placówek z terenu Gminy Dąbie wzięły udział w konkursie plastycznym "Z kim wiosna przyleciała.." oraz turnieju wiedzowo - sprawnościowym. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów. Niech bociany zwiastują same dobre wieści!

Uczniowie gimnazjum z wizytą w Sejmie

18 marca 2016
Przejdź do -  Uczniowie gimnazjum z wizytą w Sejmie

W 2015 roku przypadła niezwykle ważna rocznica w historii naszego kraju - XXV-lecie Odrodzonego Samorządu Terytorialnego. Chcąc zaakcentować to wydarzenie w naszej Gminie, zorganizowano konferencję "25 lat samorządności w Gminie Dąbie", podczas której wręczono nagrody w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego na temat „25 lat samorządności”. Konkurs został rozpisany pod auspicjami Wójta Gminy Dąbie, hołdując dewizie, iż „Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi”. Jako formę graficzną opisującą wydarzenie obrano plakat. Po burzliwych obradach Jury przyznało nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Dąbie. I miejsce zajęła klasa II a Gimnazjum Publicznego w Dąbiu - wychowawca Pan Mirosław Marcinowski. II miejsce przyznano klasie III c - wychowawca Pani Agnieszka Wankowicz. III miejsce dla klasy I a - wychowawca Pani Renata Myśliwiec. Nagrodą za zajęcie I i II miejsca był wyjazd do Parlamentu w Warszawie. Laureaci III miejsca zostali nagrodzeni wyjazdem do kina w Zielonej Górze.

Czytaj więcej o: Uczniowie gimnazjum z wizytą w Sejmie

Prace naszych uczniów w kalendarzu PKS Zielona Góra

18 stycznia 2016
Przejdź do - Prace naszych uczniów w kalendarzu PKS Zielona Góra

W 2015 r. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej PKS Zielona Góra obchodziło 70-lecie istnienia firmy. Z tej okazji ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem "70 lecie PKS Zielona Góra". Wygrane prace naszych uczniów z Filii Szkoły Podstawowej w Połupinie znalazły się w kalendarzu PKS wydanym na 2016 rok. Gratulujemy Róży Ważelińskiej - (kl. II SP w Połupinie) oraz Kacprowi Śpiewak (kl. I SP w Połupinie).

20 - lecie Święta Szkoły Podstawowej w Gronowie

12 stycznia 2016
Przejdź do - 20 - lecie Święta Szkoły Podstawowej w Gronowie

W dniu 8 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Gronowie odbyła się uroczystość z okazji 20 - lecia Święta Szkoły, obchodzonego w rocznicę urodzin patrona Kornela Makuszyńskiego. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dąbiu Pani Jolanta Adułło Hoffman w swoim wystąpieniu przedstawiła historię szkoły. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów. 

Czytaj więcej o: 20 - lecie Święta Szkoły Podstawowej w Gronowie

Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Połupinie

23 grudnia 2015
Przejdź do - Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Połupinie

W wyjątkowej świątecznej atmosferze, 21 grudnia br. , w świetlicy Szkoły Podstawowej w Połupinie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Kierownik filii Pani Edyta Miechowicz-Kamaszyn rozpoczęła uroczystość serdecznie witając: Zastępcę Wójta Gminy Dąbie Pana Piotra Winnika, Przewodniczącego Rady Gminy Dąbie Pana Marcina Rzeczucha, Radną i sołtys wsi Połupin Panią Elżbietę Łącką i radną wsi Połupin Panią Stanisławę Markiewicz, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu Panią Krystynę Jończyk, Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Dąbiu Panią Jolantę Adułło – Hoffmann, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów i przedszkolaków. Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu naszych uczniów.

Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Połupinie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-27
Data publikacji:2015-05-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14429