Centrum Aktywnego Seniora

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

logo cas z czarnym napisem

Szanowni Państwo

Z inicjatywy Wójta Gminy Dąbie utworzono Centrum Aktywnego Seniora, którego oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 50 rok życia i są mieszkańcami naszej Gminy. Centrum Aktywnego Seniora służy wszechstronnej aktywizacji oraz integracji społecznej osób. Istotą projektu jest kształtowanie wśród seniorów nawyków do czynnego, kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwoju umiejętności, nauki radzenia sobie w nowych sytuacjach.

W Centrum prowadzone są zajęcia w ramach 4 bloków tematycznych: 
I LEKTORATY JĘZYKOWE - język angielski i język niemiecki,
II. AKTYWNY SENIOR - gimnastyka rekreacyjna ,
III. NOWE TECHNOLOGIE - warsztaty komputerowe,
IV. KULTURA - warsztaty wokalne (a także koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, warsztaty umiejętności rękodzielniczych, prelekcje z różnych dziedzin tematycznych).
Zajęcia odbywają się w świetlicy wiejskiej w Połupinie oraz w centrum komputerowym w Pławiu.

Ponadto organizowane są wyjazdy na basen.
Centrum Aktywnego Seniora jest nowym projektem skierowanym wyłącznie dla seniorów, dotychczas nie realizowanym. Realizacja projektu jest innowacyjnym przedsięwzięciem w powiecie krośnieńskim. Gmina Dąbie jako pierwsza gmina wiejska wyszła z ofertą aktywizującą osoby 50+. Dzięki realizacji projektu wzrosną kompetencje seniorów w zakresie funkcjonowania poznawczego, posługiwania się nowoczesnymi technologiami oraz obcymi językami, a w konsekwencji lepszego rozumienia współczesnego świata i sprawniejszego uczestnictwa w nowoczesnym społeczeństwie obywatelskim.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Archiwalne artykuły Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

Artykuły

Podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora

14 czerwca 2016
Przejdź do - Podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora

W dniu 10 czerwca br. odbyło się podsumowanie roku w Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie. Seniorzy i zaproszeni goście a wśród nich Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska oraz Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka wspominali minione wydarzenia roku przy kiełbasce z grilla i muzyce. Pani Wójt przypomniała zebranym okoliczności powstania Centrum życząc zebranym wytrwałości oraz dalszego rozwijania swoich pasji. Koordynator CAS Pan Wojciech Brodziński życzył seniorom energii na dalszą społeczno – zawodową aktywizację i integrację.

Seniorzy w Szklarskiej Porębie

30 maja 2016
Przejdź do - Seniorzy w Szklarskiej Porębie

Uczestnicy Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie w dniu 12 maja br. uczestniczyli w wycieczce do Szklarskiej Poręby.  Zwiedzili m in.  wodospad Szklarki, wodospad Kamieńczyk, Polanę Jakuszycką.  Po miło spędzonym czasie zadowoleni Seniorzy wrócili do domów, życząc sobie oby takie miłe chwile mogły powtarzać się częściej. Już wkrótce następna wycieczka do Witnicy oraz Planetarium w Zielonej Górze.

Radio Zachód z wizytą w Centrum Aktywnego Seniora

6 maja 2016
Przejdź do - Radio Zachód z wizytą w Centrum Aktywnego Seniora

W dniu 21 kwietnia br. do Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie zawitał PanDonat Linkowski z Radia Zachód, by wraz z ekipą nagraniową spotkać się z zespołem wokalnym "Na Wójtowej Roli". Po krótkim przedstawieniu PanaDonata przystąpiono do nagrywania piosenek. W czasie nagrywania Pan Linkowski udzielał wielu cennych uwag wokalistom. Po 3,5 godzinach powstała pierwsza robocza płyta zespołu wokalnego "Na Wójtowej Roli". Już wkrótce przedstawimy Państwu wokalne próby zespołu.

Spotkanie „Profilaktyka chorób nowotworowych”

12 kwietnia 2016

W dniu 20 kwietnia 2016 r., o godzinie 17.00, w świetlicy wiejskiej w Połupinie, odbędzie się spotkanie pn. „Profilaktyka chorób nowotworowych”. Spotkanie poprowadzi pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj więcej o: Spotkanie „Profilaktyka chorób nowotworowych”

Zaproszenie na warsztaty malarskie

4 kwietnia 2016
Przejdź do - Zaproszenie na warsztaty malarskie

Z radością informujemy, iż Centrum Aktywnego Seniora wraz z GminnąBiblioteką Publiczną w Dąbiu zainaugurowały spotkanie integracyjne dzieci, młodzieży oraz osób starszych w formie integracji pokoleniowej poprzez warsztaty malarskie. Zajęcia prowadzi Pani Alena Kot - malarka i wielka pasjonatka sztuki. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 14.00 w Bibliotece w Dąbiu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim zagrali dla naszych seniorów

21 marca 2016
Przejdź do - Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim zagrali dla naszych seniorów

W dniu 16 marca br. w Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie dla naszych seniorów wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim. W spotkaniu uczestniczyła Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Nowicka. Gości przywitali koordynator Centrum Pan Wojciech Brodziński oraz Dyrektor szkoły muzycznej Pani Iwona Dobryniewska. 

Czytaj więcej o: Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim zagrali dla naszych seniorów

Seniorzy w pływalni

21 marca 2016
Przejdź do - Seniorzy w pływalni

Wychodząc na przeciw potrzebom uczestnikom Centrum Aktywnego Seniora, w dniu 14 marca br. odbył się kolejny wyjazd do Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie. Seniorzy mogli przyjemnie zrelaksować się w wodzie.  Podczas pływania odciążony zostaje cały układ kostno - stawowy, a siła wyporu wody sprawia, że odczuwany wysiłek jest dużo mniejszy. Seniorzy chętnie korzystają z basenu, chcąc poprawić swoje samopoczucie i sprawność fizyczną.

Spotkanie noworoczne w Centrum Aktywnego Seniora

26 stycznia 2016
Przejdź do - Spotkanie noworoczne w Centrum Aktywnego Seniora

W dniu 25.01.2016 r. w Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie odbyło sie spotkanie noworoczne. Koordynator Centrum Pan Wojciech Brodziński złożył życzenia seniorom oraz zaproszonym gościom, m.in.: Wójtowi Gminy Dąbie Pani Krystynie Bryszewskiej oraz Sekretarzowi Gminy Pani Małgorzacie Nowickiej. Pani Wójt przypomniała zebranym okoliczności powstania Centrum oraz życzyła uczestnikom wytrwałości i dalszego rozwijania swoich pasji.

Czytaj więcej o: Spotkanie noworoczne w Centrum Aktywnego Seniora

Inauguracja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

1 października 2015
Przejdź do - Inauguracja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

Koordynator Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim Pan Wojciech Brodziński został powołany do pełnienia funkcji Przedstawiciela naszego środowiska w Obywatelskim Parlamencie Seniorów. Inauguracyjny Obywatelski Parlament Seniorów będzie stanowić ważny etap tworzenia ogólnopolskiej reprezentacji osób starszych, konsolidacji środowisk seniorskich oraz budowania partnerskich relacji polskich seniorów z parlamentem i rządem.

Czytaj więcej o: Inauguracja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

Uroczystość I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

4 września 2015
Przejdź do - Uroczystość I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

W dniu 2 września 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Połupinie odbyły się uroczyste obchody I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie.  Spotkanie rozpoczął koordynator Centrum Wojciech Brodziński, witając zaproszonych gości, m.in.: Panią Wójt Krystynę Bryszewskę, Z-cę Wójta Pana Piotra Winnika, Sekretarz Gminy Panią Małgorzatę Nowicką, Skarbnik Gminy Panią Beatę Jankowiecką, ks. kpt. Marcina Czochraniuka, przedstawiciela Senatora Stanisława Iwana oraz wykładowców sekcji tematycznych.

Czytaj więcej o: Uroczystość I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

List gratulacyjny senatora RP dr inż. Stanisława Iwana

3 września 2015
Przejdź do -  List gratulacyjny senatora RP dr inż. Stanisława Iwana

list od Iwana

List gratulacyjny Ministra Pracy i Polityki Społecznej

2 września 2015
Przejdź do - List gratulacyjny Ministra Pracy i Polityki Społecznej

list gratulacyjny CAS

Obchody I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

26 sierpnia 2015

Serdecznie zapraszamy seniorów CAS oraz wszystkich prowadzących zajęcia na uroczyste obchody I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie, które odbędą się w dniu 02.09.2015 r., o godz. 17.00, w świetlicy wiejskiej w Połupinie.

W programie:

- wystąpienie Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyny Bryszewskiej,

- wystąpienie koordynatora CAS Pana Wojciecha Brodzińskiego,

- toast,

- występ zespołu "Na Wójtowej Roli",

- poczęstunek.

 

Czytaj więcej o: Obchody I rocznicy powstania Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

Archiwalne artykuły Centrum Aktywnego Seniora w Gminie Dąbie

1 sierpnia 2015

logo cas z czarnym napisem

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:10236