Spotkanie opłatkowe w Kosierzu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 stycznia 2016

W dniu 06.01.2016 r. w świetlicy wiejskiej w Kosierzu odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez sołtys i radną Panią Helenę Rewers-Polewka, Radę Sołecką,  Stowarzyszenie Kosierz To My oraz Filie Szkoły Podstawowej w Kosierzu. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Dąbie Pani Krystyna Bryszewska oraz Zastępca Wójta Pan Piotr Winnik, ks. proboszcz Jerzy Waściński, ks. wikariusz Maciej Żurawski oraz mieszkańcy Kosierza.

Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas radości i refleksji. Podczas przemówienia sołtys złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Życzenia i podziękowania za przygotowanie uroczystości złozyli także włodarze Gminy Dąbie.

Kolejnym punktem wigilijnego spotkania był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosierzu, które przedstawiły jasełka. Miłym zaskoczeniem była kolęda wykonana przez uczniów w języku angielskim. Do zebranych gości i mieszkańców życzenia i słowo boże skierował ks. proboszcz Jerzy Waściński. Następnie wszyscy przystąpili do dzielenia się opłatkiem. Na stołach nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Panie ze Stowarzyszenia Kosierz To My. Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

 

źródło: OPS

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-11
Data publikacji:2016-01-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2474